ÇİVRİLLİ GENÇLER ÇİVRİL'İN ADINI DÜNYA'YA DUYURDU.

Denizli, Çivril ilçesinin Briç ve Akıl Oyunları Kulübünün öğrencileri Serdal Bora ve İzzet Çağan Er , Hırvatistan’ın Opatjia kentinde düzenlenen U 16 kategorisinde 1. olarak yarışmayı kazandılar. Aynı zamanda başka bir kategoride yarışan Tuncay Toygar Altun ve Umut Görkem Eren 5. olarak yarışmayı tamamladılar.

ÇİVRİLLİ GENÇLER ÇİVRİL'İN ADINI DÜNYA'YA DUYURDU.

BU BAŞARININ ARKASINDA DR. GÜRCAN GÜVEN'İN BÜYÜK DESTEĞİ VARDIR.

Çivril Briç ve Akıl Oyunları Kulübü Başkanı İlhan Ekse ise şunları söyledi;
"Öğrencilerimiz, daha önce bir çok defa Türkiye'den kupalar getirmişti. Şimdi ise Avrupa' dan  ilk Kupalarını  getirdiler. Bizim çocuklarımız zeki ve başarılılardır. Şimdi ise Çin'de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasına hazırlanmaktadırlar. Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven bizlere her türlü desteği vermiştir. Buranın işletmesini bizlere tahsil etmiştir. Her türlü sorunumuzu çözmüştür.Başkanımız Gürcan Beye kendim ve öğrencilerim adına Teşekkürlerimizi sunuyorum." diye ekledi.

ÇİVRİL'İN ADINI DUYURDULAR

Dr.Gürcan Güven ise;
"Bakanlığımızın da kabul ettiği gibi ;Briç, akıl ve zekayı geliştirdiği milli bir sporumuzdur.

Bizde Çivril'de zeki ve çalışkan gençliğimizi gördüğümüz için Çivril Belediyesi olarak her türlü destek vermeye karar verdik. Gençlerimiz ilk önce Türkiye şampiyonu arkasından Avrupa Şampiyonu oldular. Gençlerimiz Avrupa'da,  hem Çivril'in adını hemde Türkiye'nin adını duyurmuştur. Çivril'in adını duyurmasında katkı sağlamışlardır." dedi.

BU TARZ ÇALIŞMALAR GENÇLİĞİMİZİN KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR EDİNMESİNİ ÖNLEYECEKTİR
Sporun,sanatın,müziğin gençliğe kötü alışkanlıkları kazanmasını önleyeceğini vurgulayan Dr. Gürcan Güven şunları ekledi:

"Siyasi görüşler ne olursa olsun bizlerin amacı vatandaşa hizmet etmektir.
Bu tarz çalışmalar gençlerimizin önünü açacağı gibi; aynı zamanda onların kötü alışkanlıkların edinmesini önleyecek, sanatla sporla uğraşmalarına vesile olacaktır." dedi.

ŞAMPİYONLARDAN SERDAL BORA:"HEDEFİMİZ İÇİN"

Çivril'imizin gururu Serdal Bora, Şimdiki Hedeflerinin Çin'de düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası olduğunu belirtti ve şunları söyledi;

"Bu sene 8.sınıfa geçtim. Hırvatistan'daki turnuvada başarılı olduk.Yakında Çin'e gideceğiz ve Başarılı olmak istiyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz."dedi.

OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM

Serdal Bora'nın babası olan Ogün Bora, sevincini şu sözlerle dile getirdi:

"Oğlum ve arkadaşları Hırvatistan'da büyük başarı kazandılar.
Çivril'in adını arkadaşlarıyla birlikte Avrupa'ya  duyurduğu için onlarla bir kez daha gurur duydum."

ÇİVRİL AKIL VE ZEKA OYUNU OLAN BRİÇ MİLLİ SPORU OLARAK  DÜNYA'NIN ÖNDE GELEN NOKTALARINDAN BİRİ HALİNE GELDİ

Şampiyonlara büyük emekler verip onları yetiştiren hocası Ahmet Yiğit ise;

"Briç eğitimine başladığımızda bu yolda sadece sayılı öğrencimiz vardı, şimdi ise 50'ye yükselen lisanslı öğrencilerimiz var. Şuanda 3 tane milli oyuncumuz mevcuttur.
Bu başarıların devamı gelmesi için altyapıda sürekli çalışmalar yapmaktayız.

Amacımız ise Briç sporun vermiş olduğu akıl ve zekayı en üst seviyede kullanıp başarılı öğrenciler yetiştirmektir. Bu yaş grubunda da Çivril,  Briç Mili sporu olarak Dünya'da önde gelen noktalardan biri haline geldi." dedi .

 

.

 

19.07.2018 08:42
Tüm Haberler
yükleniyor..