BAŞKAN GÜVEN TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADI

BAŞKAN GÜVEN TEŞEKKÜR MESAJI YAYINLADI

16 Nisan halk oylamamızda birlik beraberlik içersinde gerek memleket gerekse yurt dışı sandıklarında da huzur ve güven dolu bir seçim süreci geçirdik.

 Sandık sayımları sonucunda milli irade ortaya çıkmıştır. Milli iradenin sonucunu tüm partilerimiz ve halkımız gibi bizde saygı ile karşılıyoruz. Laiğiyle yerine getirmenin onuruyla yürüttüğümüz yükümlülüklerimiz gibi önümüzdeki süreçteki yeni görevlerimizi de öncekilerle birlikte canla başla hız kesmeden Allah’ın izniyle sürdüreceğiz. 

Yeni Cumhurbaşkanlığı sürecimiz ülkemize milletimize hayırlı olsun. Halkımız bu yeni süreci oluşturmak için dış mihrapların propagandalarına rağmen bizlere yetkiyi vermiştir. Bu güven ve güçle çıktığımız bu kutlu yolda üzerimize düşen her türlü görevi laikiyle yerine getirmeye hazırız.

Milli irade kararını vermiştir; hepimizin birlik ve beraberlik içinde kardeşçe aynı ülkede sevgi saygı ve huzurla yolumuza devam edeceğimize kanaatimiz tamdır. Bu irade ki; evet de hayırda olsa hepimizin birlik ve beraberlik içinde kardeşçe aynı ülkede sevgi ve saygı ile yaşama ve bu yaşamayı huzur dolu şekilde sürdürme temennisinin yansımasıdır. Bu kardeşlik duygusu, bu birliktelik, bu içtenlik en zor zamanlarımızda hep güçlenerek artmıştır. Bu güçlü kenetlenme ile nice tarih sayfalarına vurduğumuz mührümüze, bir yenisini daha ekledik bu halk oylamamızda. Hiçbir zaman referandum ve seçimler ayrılığa ayrımcılığa bölünmeye sebep olmamalıdır. Milletin iradesini üzerinde hiçbir irade yoktur. Halkta Hak vardır. Halkın isteklerini Hakkın rızasıyla yerine getirmeye çalışacağız.

Bütün hemşerilerimize siyasi partilerimize, halk oylamamız süresince gerek yurt içi gerekçe dışında çeşitli yerlerde farklı koşullarda emek vermiş, evet ya da hayır diyen sandıklara sahip çıkan herkese teşekkür ederiz. Her zaman söylediğimiz gibi karar milletindir, milletin hizmetkârı olmaktan mutluluk duymaktayım.

18.04.2017 12:02
Tüm Haberler
yükleniyor..