BAŞKAN GÜVEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

Çivril Belediye Başkanı Dr. Gürcan GÜVEN, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

BAŞKAN GÜVEN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYINLADI

Başkan GÜVEN, mesajında şunları kaydetti: ''Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı ve millet egemenliğinin ilan edildiği 23 Nisan 1920, tarihimizin dönüm noktalarından biridir. Mustafa Kemal Atatürk'ün liderliğinde bağımsızlığını kazanan Türkiye, 97 yılda her alanda büyük kazanımlar elde etmiş, gerçekleştirdiği atılımlarla büyük başarılara ulaşmıştır. Bu yolda kuşkusuz tarihine, kültürüne sahip çıkan bir kuşağın varlığı bizlere umut vermektedir. Ülkemizin zenginliği olan çocuklarımız, dinamizm, değişim ve ülkemizin her alanda gelişme gayretinin de kaynağıdır.''

Türk çocuklarının yurt sevgisine ve çalışkanlığına olan güçlü inancıyla TBMM'nin açıldığı bu günü çocuklara armağan eden Atatürk'ün, geleceği öngörebilen nadir liderlerden olduğunu vurgulayan Başkan Güven, çocukların önemli sorumluluklar üstlenerek Türkiye'nin aydınlık yarınlarına ulaşması yolunda öncülük edeceklerine yürekten inandığını ifade etti.

21.04.2017 07:15
Tüm Haberler
yükleniyor..